w tym m.in.:
- współpraca z organem nadzoru - Państwową Agencją Atomistyki,
- nadzór nad prowadzeniem dokumentacji wymaganej w jednostkach wykonujących działalność z narażeniem na promieniowanie jonizujące,
- dokonywanie oceny narażenia pracowników poprzez wykonywanie pomiarów środowiska pracy,
- przeprowadzanie szkoleń pracowników pracujących w narażeniu na promieniowanie jonizujące,
- dobór urządzeń dozymetrycznych.
za pomocą pomiarów dozymetrycznych lub wyników pomiarów dawek indywidualnych wymaganych przez przepisy Prawa Atomowego. Dzięki pomiarom środowiska pracy możemy zapewnić bezpieczeństwo pracownikom wykonującym pracę w narażeniu na promieniowanie jonizujące i radon.
Kontrola szczelności źródeł jest wymagana przez prawo i należy ją wykonywać nie rzadziej niż raz na rok. Wykonuje się ją także po zdarzeniu radiacyjnym lub innym incydencie mogącym mieć wpływ na szczelność źródła, np.: pożar, korzystanie ze źródła przez osobę nieuprawnioną, po odzyskaniu źródła po kradzieży.
Źródło nieszczelne niesie ogromne ryzyko dla osób przebywających w jego otoczeniu i dla środowiska.
Kierownik jednostki organizacyjnej jest obowiązany do zapewnienia wstępnych i okresowych szkoleń pracowników w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej - nie rzadziej niż co 5 lat. W przypadku obiektów jądrowych zależy to od terminów określonych w zezwoleniu. Pracownicy uczestniczący w transporcie źródeł promieniotwórczych, materiałów jądrowych, odpadów promieniotwórczych lub wypalonego paliwa jądrowego też powinni być objęci szkoleniem.
☎ +48 503 534 907
✉ biuro@nusarp.eu
NIP: 911-198-68-65
Twardogóra, k. Wrocławia